Kategoria: Tauron Basket Liga Kobiet

Galeria zdjęć oraz wyniki z pierwszego dnia Sosnowiec Cup 2019

Dzisiaj odbyły się pierwsze spotkania corocznego, międzynarodowego Festiwalu koszykówki dla najmłodszych koszykarek – Sosnowiec Cup. Pierwszy dzień obył się bez niespodzianek, a Nasze najmłodsze adeptki pewnie wygrały swoje spotkania grupowe.

Rocznik 2007

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Sosnowiec Ślęza Wrocław Wodzisław Śląski MOS Wrocław
Aleksandrów Łódzki Nowy Sącz Sieradz Łódź I
Ostrów Wlkp. Łódź II Tarnów Bojanów

 

Rocznik 2008

Grupa A Grupa B
Sosnowiec Ziębice
Nowy Sącz Ostrów Wielkopolski
Tarnów Wodzisław Śląski
Wrocław Aleksandrów Łódzki
Łódź Rybnik

 Wyniki:
Sosnowiec       45 – 18   Aleksandrów
Wodzisław       41 – 17   Tarnów
MOS Wrocław 19 – 23   Bojanowo
Nowy Sącz      47 – 17   Łódź II
Ziębice            17 – 49   Ostrów Wlkp.
Wodzisław       32 – 4    Aleksandrów
Sosnowiec      52 – 2    Ostrów Wlkp.
Wodzisław      56 – 21  Sieradz
Nowy Sącz     50 – 11  Łódź
Sosnowiec      36 – 13 Tarnów
Łódź II             22 – 51 Ślęza Wrocław
MOS Wrocław 65 – 5   Łódź I
Ziębice            32 – 27 Wodzisław Śląski
Ostrów Wlkp.  66 – 18 Rybnik
Wrocław         34 – 17 Nowy Sącz
Bojanowo       64 – 7   Łódź
Tarnów           25 – 38 Sieradz
Aleksandrów  37 – 19 Ostrów Wlkp.
Sosnowiec     60 – 8   Wrocław
Aleksandrów  8 – 30   Rybnik
Nowy Sącz   13 – 34  Ślęza Wrocław
Łódź                  –       Tarnów

Terminarz

Galeria zdjęć

DSC_0345

Rozpoczynamy sezon 2019/2020

Od dnia 14 sierpnia 2019 rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu. Nowym trenerem w Naszym zespole będzie Adam Kubaszczyk oraz Tomasz Jędros.


Nowe twarze w drużynie to:

Martyna Cebulska (poprzednio, ekstraklasa – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin),
Martyna Stelmach (poprzednio, ekstraklasa – Arka Gdynia),
Aleksandra Mońko (poprzednio, I Liga – KKS Olsztyn),
Katarzyna Kocaj (poprzednio, ekstraklasa – Basket 25 Bydgoszcz),
Magdalena Wojdalska (poprzednio, II Liga – UKS Lider Swarzędz),
Patrycja Jastrzębska (poprzednio, I Liga – Olimpia Wodzisław Śląski).

Do klubu również powróciła Klaudia Rutkowska oraz Agnieszka Cwil.

Drużynę uzupełnią zawodniczki występujące w poprzednim sezonie:

Aleksandra Wojtala
Martyna Jasiulewicz
Martyna Stasiuk
Karolina Zuziak
Alicja Kopiec
Sylwia Wojtylas


W dniach 06-08.09.2019 będziemy uczestniczyć w międzynarodowym turnieju w Jeleniej Górze.
W dniach 13-15.09.2019 będziemy gościć w Sosnowcu drużynę Slovan Bratysława (Ekstraklasa Słowacka) z którą rozegramy mecze kontrolne.
W dniach 20-22.09.2019 będziemy uczestnikami ogólnopolskiego turnieju w Aleksandrowie Łódzkim.
Pierwszy mecz ligowy rozegrany zostanie w Sosnowcu, 5 października 2019, a przeciwnikiem Naszych koszykarek będzie zespół z Gorzowa Wielkopolskiego.


Zespół w sezonie 2019/2020 będzie nosił nazwę CTL Zagłębie Sosnowiec


 

Magdalena Wojdalska nową zawodniczką CTL Zagłębia Sosnowiec

Po wczorajszej informacji o pozostaniu w klubie Martyny Stasiuk przeszedł czas na przedstawienie kolejnej zawdoniczki, która w sezonie 2019/2020 będzie grała w barwach CTL Zagłębie Sosnowiec.

Będzie to grająca na pozycji numer jeden – Magdalena Wojdalska. Licząca 176 cm wzrostu zawodniczka przychodzi do nas z ekipy beniaminka 1 Ligi – Lidera Swarzędz, w barwach którego zdobywała średnio 20 punktów na mecz w sezonie 2018/2019.

Witamy Magdalenę i liczmy, że pomoże zespołowi w awansie do ekstraklasy!

https://scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.net/v/l/t1.0-9/58779112_2419409274778402_6431042389875359744_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent.fktw1-1.fna&oh=151b2560219e3201934b9fc90687558a&oe=5D7BE2BB
Źródło

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fanpage Lider Basket Swarzędz

Zawodniczki z ekstraklasy zagrają w Sosnowcu

Nowymi zawodniczkami, które będą reprezentowały barwy Naszego klubu i walczyły o powrót do ekstraklasy zostały: Martyna Cebulska,  ostatnie dwa sezony spędziła w zespole EBLK – AZS UMCS Lublin na pozycji numer jeden. Obecnie wraz z reprezentacją Polski przygotowuje się do kwalifikacji do Mistrzostw Europy 3×3, które odbędą się w Rydze (Łotwa).

Druga zawodniczka to: Martyna Stelmach, gracz podkoszowy na pozycji „pięć”, liczący 190 centymetrów wzrostu. Ostatnie dwa sezony Martyna spędziła w zespole Arki Gdynia (EBLK).

KS JAS

Zapraszamy na Śląską Galę Koszykówki Młodzieżowej

ŚLĄSKA GALA KOSZYKÓWKI MŁODZIEŻOWEJ
15.06.2019 r.
Tychy, hala MOSiR, Al. Piłsudskiego 20


 

Harmonogram Gali:

09:30 Uroczyste otwarcie
09:40 Mecz Minikoszykówki Zuchów U-11 K MKS Czechowice-Dziedzice – ŻAK Żory / UKS SP 27 Katowice
10:05 Mecz Minikoszykówki Zuchów U-11 M MOSM Tychy – UKS SP 27 I Katowice / Stela Cieszyn
10:25 Wręczenie pucharów i medali: Minikoszykówka Zuchów U-11 K i U-11 M

10:40 Mecz Minikoszykówki Żaczek U-12 K JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – Olimpia Wodzisław Śl. / MKS Czechowice-Dziedzice
11:05 Mecz Minikoszykówki Żaków U-12 M ŻAK ŻoryMKKS I Rybnik / MOSM Tychy
11:25 Wręczenie pucharów i medali: Minikoszykówka Żaczek i Żaków U-12 K i U-12 M

11:40 Mecz Młodziczek Młodszych ISWJ Wisła – MKS MOS Katowice / RMKS Rybnik
12:05 Mecz Młodzików Młodszych MKS MOS Katowice – MOSM II Bytom / Stela Cieszyn
12:25 Wręczenie pucharów i medali: Młodziczki Młodsze i Młodzicy Młodsi

12:40 Mecz ALL-STARS Juniorek Starszych / Juniorek
13:05 Mecz ALL-STARS Juniorów Starszych / Juniorów
13:25 Wręczenie pucharów i medali: Juniorki, Juniorki Starsze, Juniorzy i Juniorzy Starsi,
wręczenie pucharów: 2 Liga Kobiet Region Południe, wręczenie pucharu Klubowi MKKS Rybnik za awans do 2 LM

13:45 Mecz Młodziczek Starszych Olimpia Wodzisław Śl. – MKS MOS Katowice / Chrobry Basket Głuchołazy
14:10 Mecz Młodzików Starszych UKS SP 27 Katowice – MKS Dąbrowa Górnicza / MKKS Rybnik
14:30 Wręczenie pucharów i medali: Młodziczki Starsze i Młodzicy Starsi, wręczenie statuetek brązowym medalistom OOM

14:45 Mecz Kadetek RMKS Rybnik – Pogoń Ruda Śl. / Piłsudczyk Brzeg
15:10 Mecz Kadetów MOSM I Bytom – MKKS I Rybnik / MKS I Dąbrowa Górnicza
15:30 Wręczenie pucharów i medali: Kadetki i Kadeci, zakończenie Śląskiej Gali Koszykówki.


Podczas Gali zostaną wręczone statuetki dla trenerów (wszystkie młodzieżowe cykle rozgrywkowe, 2 LK Region Południe), oraz dla najlepszych strzelców, najlepiej rzucających za 3 pkt i MVP (od U-13 do U-20 M i U-22 K)

Imprezy koszykówki są współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Śląskiego


Najlepsi strzelcy:

Młodziczki Młodsze: Karolina Kiraga (ISWJ Wisła)
Młodzicy Młodsi: Franciszek Soiński (UKS MOSM II Bytom)
Młodziczki Starsze: Majka Stefaniak (ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski)
Młodzicy Starsi: Mikołaj Rduch (MKS Wodzisław Śląski)
Kadetki: Alicja Jarząb (UKS Piłsudczyk Brzeg)
Kadeci: Dominik Pastuszka (ŻAK Żory)
Juniorki: Julia Kluziak (MKS MOS Katowice)
Juniorzy: Bartosz Chodukiewicz (MKS Dąbrowa Górnicza)
Juniorki Starsze: Wiktoria Borzęcka (MKS MOS Katowice)
Juniorzy Starsi: Daniel Dawdo (GTK Gliwice)

Najlepiej rzucający za 3 pkt:

Młodziczki Młodsze: Wanesa Drankowska (KSK Stal Brzeg)
Młodzicy Młodsi: Michał Szarbatke (MKS MOS Katowice)
Młodziczki Starsze: Martyna Miedza (UKS MOSM Bytom)
Młodzicy Starsi: Marcin Kosiorowski (MKKS Rybnik)
Kadetki: Aleksandra Gazda (KSK Stal Brzeg)
Kadeci: Igor Lewandowski (MKKS I Rybnik)
Juniorki: Małgorzata Struzik (KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec)
Juniorzy: Łukasz Łośko (Stela Cieszyn)
Juniorki Starsze: Wiktoria Borzęcka (MKS MOS Katowice)
Juniorzy Starsi: Adam Dziedzic (MCKS Czeladź)


Wyróżnienia MVP zostaną ogłoszone podczas Gali.
Imprezę poprowadzi MACIEJ GUZIK – były zawodnik, sędzia, konferansjer, animator koszykówki.
Mecze pokazowe trwają 15 minut z zatrzymywanym czasem na rzuty osobiste, czas na rozgrzewkę – 5 min.
Serdecznie zapraszamy sympatyków koszykówki na podsumowanie sezonu 2018/2019

SLZ

Informacje obozowe – Zakopane

Wyjazd na obóz do Zakopanego 23.06.2018. godz. 9:00 SP 45 ul. Czeladzka.

Na obóz należy zabrać:

– legitymację szkolną
– kartę chipową
– stroje do treningów
– strój kąpielowy
– uzupełnioną kartę obozową – KARTA OBOZOWA (kliknij)
– pelerynka przeciwdeszczowa
– buty sportowe na hale
– koszulki oraz spodenki do trenowania
– dużo uśmiechu :)

Na obóz nie musimy zabierać :)

-telefonu
-komputera
-laptopa

jt6ShaD (1)

20180322_095812

Nowy sponsor tytularny

W sezonie 2019/2020 Nasza drużyna pierwszoligowa pozyskała nowego sponsora tytularnego.
Została nią firma CTL Logistics sp. z o. o.

Nowa nazwa zespołu, który będzie występował w pierwszej lidze to CTL Zagłębie Sosnowiec.

Brąz dla Sosnowca

„Jaski” z brązowym medalami.

Nasze koszykarki pokonały przed własną publicznością zespół SMS PZKosz Łomianki i zakończyły sezon 1 Ligi Koszykówki kobiet na 3 miejscu.

Sosnowiczanki źle weszły w mecz. Od pierwszych minut musiały gonić wynik pomimo tego, że przyjezdne grały spokojny ,,basket,,
Pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 19:19, druga 15:11. „Jaski”, które do meczu przystępowały jako faworytki przez 20 minut nie potrafiły znaleźć sposobu na zespół SMS-u.
Na szczęście dla kibiców zgromadzonych na hali przy ulicy Żeromskiego 4c, w drugiej połowie sosnowiczanki grały dużo lepiej i zdominowały poczynania na parkiecie.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 85:60.
Po spotkaniu wręczono drużynie Zagłębia puchar za zajęcie 3 miejsca. Dodatkowo każda zawodniczka otrzymała pamiątkowy brązowy medal.
85:60
(19:19, 15:11, 24:14, 27:16)
DSC_0141-2

W sobotę ostatni mecz sezonu

Jaski kończą swoje zmagania w fazie play-off 1 Ligi Koszykówki Kobiet.
Po zwycięstwie w pierwszym mecz z zespołem SMS PZKosz Łomianki 75:71, „jaski” mają zaliczkę czterech oczek przed sobotnim spotkaniem.
Mecz o trzecie miejsce nie jest rozgrywane systemem „do dwóch zwycięstw” i liczone będą „małe punkty”, co oznacza, że jest to ostatnie spotkanie sosnowiczanek w tym sezonie.
Mecz w sobotę – 27 kwietnia, o 17:00 na hali przy ulicy Żeromskiego 4c.

pobrane