Drugoligowy zespół Zagłębia Sosnowiec najlepszą drużyną podczas Pucharu Śląska w koszykówce kobiet 2019!

W minioną niedzielę odbyła się 3 edycja Pucharu Śląska w koszykówce kobiet. Pierwszy raz w historii tych rozgrywek Nasze koszykarki sięgnęły po tytuł najlepszej drużyny na Śląsku! W meczach grupowych podopieczne trenera Michała Batorskiego pokonały kolejno zespoły: ISWJ Wisła oraz UKS „Dwójka” Kamienica Polska – wygrywając odpowiednio 84:26 oraz 114:24. Dwa pewne zwycięstwa zapewniły „jaskom” bezproblemowy awans do finału, w którym sosnowiczanki zmierzyły się z gospodyniami turnieju – RMKS Rybnikiem.

Świetnie dysponowane tego dnia Nasze koszykarki nie pozostawił przeciwniczkom złudzeń kto jest najlepszy i ostatecznie wygrały 60:48.

Puchar Śląska jedzie do Sosnowca, a bardzo dobry wynik napawa optymizmem przed zbliżającymi się rozgrywkami II Ligi, w której „jaski” rozpoczną zmagania już w niedzielę, o godzinie 12:00 na hali przy ulicy Żeromskiego 4c. Przeciwniczkami sosnowiczanek będzie zespół ISWJ Wisła.

Skład zwycięskiego zespołu:
Gruszka Martyna, Mońko Aleksandra, Zuziak Karolina, Kosałka Katarzyna, Ozga Wiktoria,  Kopiec Alicja, Jagła Katarzyna,  Micek Natalia,  Wojtylas Sylwia, Mendyk Wiktoria, Cwil Agnieszka, Oleksy Dominika

Zdjęcia: RMKS Rybnik - sekcja koszykówki dziewcząt