Wielkie emocje – pierwsza porażka

W pierwszym spotkaniu fazy półfinałowej play-off „jaski” uległy przed własną publicznością drużynie Panattoni Europe Lider Pruszków 74:84.

Deszczowe popołudnie zaczęło się od pasma nieszczęść dla przyjezdnych. Już przed samym spotkaniem, „Lider” stracił Agnieszkę Maślak, która doznała kontuzji w trakcie rozgrzewki. Rozgrywająca drużyny gości musiała z wysokości ławki oglądać jak sosnowiczanki w pierwszej kwarcie zdominowały przyjezdne. Gospodynie pewnie wygrały 25:13 i nic nie zwiastowało kłopotów, które dopiero miały nadejść.

W drugiej części spotkania podopieczne Jacka Rybczyńskiego wyglądały już zdecydowanie lepiej, na boisku widoczne zaczynała być Klaudia Sosnowska, Monika Bieniek czy Alicja Wawrzyniak, które razem zdobyły dzisiaj aż 39 punktów dla swojego zespołu. Koszykarki z Pruszkowa zmniejszyły stratę do 8 punktów i pełne optymizmu – po dobrej grze – schodziły na przerwę.

Jednak to co stało się po niej, spadło na „jaski” jak grom z jasnego nieba. Koszykarki „Lidera” były bezbłędne, z pasją rzuciły się na gospodynie i bez skrupułów wypunktowały zespół prowadzony przez Leszka Marca i Piotra Neydera. Przyjezdne zdominowały Nasze koszykarki jak jeszcze nikt w tym sezonie i pewnie wygrały 3 kwartę 29:13.

W ostatnich minutach przegranej „ćwiartki” jak i ostatniej części spotkania najlepsza w drużynie z Sosnowca była Aleksandra Wojtala, dzięki trafieniom której, „jaski” do ostatnich minut mogły liczyć na korzystny rezultat. Niestety nie udało się nadrobić tak dużej straty do tak dobrze dysponowanych dzisiaj koszykarek z Pruszkowa.

Ostatecznie, po raz pierwszy w tym sezonie, sosnowiczanki schodzą z parkietu pokonane, mecz zakończył się rezultatem 74:84.

74 – 84

(25-13,  15-19,  13-29,  21-23)
Pełne statystki meczowe
Mecze półfinałowe rozgrywane są systemem „do dwóch zwycięstw”.
„Jaski” pozostają w grze i w sobotę, 13 kwietnia o godzinie 17:00 rozegrają spotkanie rewanżowe w Pruszkowie.
Stawką mecz jest szansa na rehabilitację przed własną publicznością w ramach trzeciego i decydującego spotkania, które w przypadku zwycięstwa Naszych koszykarek, rozegrane zostanie w sosnowcu.
relacja 5