Zwycięstwo na koniec roku

W czwartkowe popołudnie „jaski” podejmowały przed własną publicznością zawodniczki MUKS Poznań.
Było to ostanie spotkanie rozgrywane w tym roku kalendarzowym, które dla sosnowiczanek było o tyle ważne, że tryumf w tym spotkaniu będzie wiązał się z tytułem zespołu niepokonanego przez cały rok 2018 w 1 lidze.

Koszykarki z Poznania chciały za to, za wszelką cenę odegrać się na „jaskach” za porażkę przed własną publicznością.

Od pierwszych minut oba zespoły ruszyły do ataku, co rusz zmieniał się wynik na tablicy wyników. Kiedy przyjezdne wychodziły na prowadzenie, to gospodynie szybko odpowiadały. Dlatego pierwsza, druga oraz trzecia kwarta to minimalne różnice na korzyść jednej z drużyn.

Kluczowa była ostatnia kwarta na którą sosnowiczanki wychodziły z zaledwie czteropunktową przewagą. Wtedy też zawodniczki Zagłębia pokazały swoją klasę i całkowicie zdominowały zespół z Poznania. Zwycięstwo kwarty 13 punktami i całego meczu rezultatem 80:63 było kropką nad „i” świetnego 2018 roku w wykonaniu „jasek” na parkietach 1 Ligi.

Zdecydowanie najlepsza na boisku była dzisiaj Weronika Telenga, która zdobyła 29 punktów.

Gratulujemy zawodniczkom i sztabowi szkoleniowemu wspaniałej passy zwycięstw oraz trzymamy kciuki za kolejne tryumfy w 2019 roku.