„Jaski” są wielkie

W meczu na szczycie 1 Ligi Koszykówki Kobiet, zwyciężają Nasze koszykarki, ogrywając zespół Chrobrego Głuchołazy 86:53.

Piątkowe popołudnie na hali przy ulicy Żeromskiego 4c zapowiadało się na prawdziwy koszykarski spektakl, dwa najlepsze i niepokonane zespoły, walka o pierwsze miejsce w lidze, a wszystko to przed licznie zebraną na hali, sosnowiecką widownią. Dla Naszych kibiców dzisiejszy mecz mógł uchodzić za sentymentalną podróż, ponieważ na parkiecie znowu mogli oglądać Kingę Piędel, Martę Dobrowolską oraz Marlenę Deko, które w przeszłości decydowały o sile zespołu JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec.

Jednak wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego, wszelkie sentymenty należało odłożyć na bok, a ciężar spotkania zdecydowanie przytłoczył obie ekipy. Stan 0:0 utrzymywał się przez blisko dwie i pół minuty, kiedy to dopiero trafienie za trzy punkty Martyny Stasiuk odczarowało kosz drużyny Chrobrego.

Kosz do którego przez najbliższe dwie minuty raz za razem lądowały kolejne rzuty, własnie za sprawą Stasiuk oraz Małgorzaty Zuchory. Dopiero przy stanie 13:0, seria popisów strzeleckich tej dwójki została przerwana, a przyjezdne zdobyły pierwsze punkty za sprawą Marty Dobrowolskiej.

Od tego momentu obie drużyny systematycznie zdobywały punkty, jednak systematycznie wypracowana przewaga „jasek” pozwoliła im zakończyć pierwszą kwartę wynikiem 21:11.

Druga kwarta była już popisem gospodyń, które wygrały ją 22:8, dzięki czemu sosnowiczanki schodziła na przerwę przy bardzo korzystnym wyniku – 46:19.

Trzecia oraz czwarta część meczu były już dużo bardziej wyrównane, jednak zaliczka z pierwszej połowy pozwoliła spokojnie dograć „jaskom” mecz do końca i ostatecznie wygrać go rezultatem 86:53.

Cały zespół zagrał wspaniałe zawody i ogromne gratulacje należą się wszystkim zawodniczkom oraz sztabowi szkoleniowemu.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje trio, które było dziś nie do zatrzymania, czyli Aleksandra Wojtala (22 pkt), Małgorzata Zuchora (22 pkt) oraz Martyna Stasiuk (23 pkt)

W drużynie gości najlepiej punktowała Grażyna Witkoś, zdobywając 12 punktów dla swojego zespołu.

Pełne statystki

Galeria zdjęć

DSC_0495