Kolejne, pewne zwycięstwo „jasek”

Niedzielne popołudnie upłynęło kibicom sosnowiczanek w spokojnej atmosferze. Przez większość spotkania gospodynie dominowały i ostatecznie pewnie wygrały cały mecz 99 : 48 z zespołem Tęczy Leszno.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i drużyna gości nie zamierzała odpuszczać. Koszykarki z Leszna walczyły jak równy z równym i pierwsza część spotkanie przegrały minimalnie 24-21. Dopiero w drugiej kwarcie „jaski” pokazały pazur i nie dały zawodniczką Tęczy żadnych złudzeń, pewnie wygrywając 30:3.  W drugiej części meczu, gospodynie powiększyły swoją przewagę o kolejnych 21 punktów w efekcie czego efektownie zwyciężyły 99:48.

Najlepsza na boisku dzisiaj była Małgorzata Zuchora, która zdobyła 20 punktów.
Z kolei w drużynie przyjezdnych najlepiej punktowała Magdalena Pisera (14 „oczek”)

Pełne statystki z meczu

Wszystkich spełnionych większej ilości koszykarskich wrażeń zapraszamy z kolei na mecz, który będzie miał miejsce za niecałe 5 dni.
W piątek, 30 listopada „jaski” o godzinie 17:00 podejmą drużynę MUKS Chrobry Basket Głuchołazy i będzie to niekwestionowany hit całej pierwszej rundy sezonu 2018/2019.
Oba zespoły nie przegrały żadnego meczu i są najlepiej grającymi drużynami w lidze.
Zwycięzca zostanie samodzielnym liderem 1 Ligi i na tym miejscu rozpocznie zmagania w rundzie rewanżowej.