Podsumowanie wyników grup młodzieżowych

Na początku zapraszamy Wszystkich Państwa na turniej zawodniczek z kategorii wiekowej U12 w sobotę, 10 listopada na hali przy ulicy Czeladzkiej 58. Pierwszy mecz „jasek” o 9:00, drugi o godzinie 11:00.


Sezon rozpoczęły również młodsze z adeptek koszykówki w Sosnowcu. Poniżej przegląd wyników, które „wykręciły” zawodniczki grup młodzieżowych z Sosnowca w pierwszych tygodniach rozgrywek granych pod egidą Ślaskiego Związku Koszykówki.


U12


Zaczynając od najmłodszych „jasek”, czyli w kategorii U12, to warto zaznaczyć, że rozgrywki w tej grupie wiekowej rozgrywane są w systemie turniejowym. To znaczy, że jednego dnia, drużyna gospodarz organizuje pięć spotkań, a punkty zdobywane są do ligowej tabeli. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce 20 października w Czechowicach-Dziedzicach i sosnowiczanki wygrały oba rozgrywane tego dnia spotkania.
u12(1) u12(2)

 


U16


W ligowym systemie meczów z kolei biorą udział zawodniczki z kategorii wiekowej do lat 16. Podopieczne Jacka Dyji również wygrały swoje dwa pierwsze mecze, co warte odnotowanie, w obu „jaski” zdobywały ponad 100 punktów.u16(1)
U16(2)


U18 i U22


Podopieczne Karoliny Szlachty również wygrały swoje pierwsze mecze. Koszykarki U18 zwyciężyły wyraźnie z zespołem z Katowic – 30:59.
Juniorki starsze z kolei wygrały swoje spotkanie wynikiem 87:44, również z zespołem z Katowic.
U18(1)
U22(1)