Pierwszy wyjazd, pierwsze zwycięstwo

Po dobrym i wyrównanym meczu, koszykarki JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec odniosły drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Popołudniowe starcie w Poznaniu zaczęło się zupełnie inaczej niż pierwszy starcie sosnowiczanek. Świetne wejście w mecz, zdominowanie w trzy minuty rywalek i wyjście na ośmiopunktowe prowadzenie mogło napawać optymizmem. Jednak ten mecz nie należał do tych z gatunku jednostronnych i kolejne 180 sekund należało do gospodyń, które nadrobiły straty.
Na tablicy wyników widniał rezultat 10:11 i był to wyraźny sygnał dla „jasek”, że trzeba wrócić do formy z pierwszych chwil meczu.

Tak też się stało i kolejne trafienia oraz świetna skuteczność sosnowiczanek dały im aż 17 kolejnych punktów przed końcem pierwszej kwarty. Warto tutaj zaznaczyć, że już po 10 minutach Aleksandra Wojtala zdobyła 7 punków, a Weronika Telenga dziewięć.

Jedenastopunktowe prowadzenie po przerwie powoli topniało, ponieważ druga kwarta przebiegała pod dyktando zawodniczek z Poznania. Gospodynie nie zamierzały się poddawać i do końca pierwszej połowy spotkania, zminimalizowały straty do zaledwie 3 oczek.

Dalsza część spotkania to już pewne i sukcesywne utrzymywanie prowadzenia przez „jaski”, które skutkowało zwycięstwem kwarty trzeciej 8 punktami.
Ostatnia „ćwiartka” była bardzo wyrównana, co pozwoliło gospodyniom odrobić zaledwie dwa z 11 punktów straty.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 81:72 dla zawodniczek JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec.

Ponownie najlepszą zawodniczką Sosnowca okazała się Weronika Telenga, która zdobyła 27 punktów i zaliczyła 9 zbiórek.
Na wyróżnienie zasługują również Aleksandra Wojtala ( 16 pkt), Aleksandra Dziwińska (10 pkt) i Małgorzata Zuchora (12 pkt)

Statystyki

Bez nazwy-2