Dobre złego początki

W sobotę 27.01.2018 w hali przy ul. Żeromskiego odbył się mecz 16 kolejki Ekstraklasy Koszykówki Kobiet. Przeciwnikiem drużyny KS JAS-FBG Zagłębia Sosnowiec był zespól CCC Polkowice, aktualny uczestnik Euroligi Kobiet, posiadający w swoich szeregach znakomite zawodniczki z USA i z Europy. Po pierwszej, bardzo emocjonującej połowie nasz zespół przegrywał tylko jednym punktem – 37:38. W drugiej połowie zespół CCC Polkowice potwierdził swoją klasę wygrywając mecz 65:94. W drużynie gospodarzy, ze względu na chorobę, w ograniczonym czasie na parkiecie przebywała najlepsza rozgrywająca z USA – Naketia Swanier.
 *
Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyła Robyn Parks – 18, a dla drużyny z Polkowic – Alysha Clark (17).
 *
Kolejny mecz ligowy będzie miał miejsce w środę, 31.01.2018 o godz. 17:00 w hali przy ul. Żeromskiego drużyna KS JAS-FBG ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC podejmie zespół VFB GDYNIA.