Wygrywamy w Lublinie!

W meczu szóstej kolejki BLK, koszykarki KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec pokonały w Lublinie tamtejszy AZS UMCS Pszczółki 64:58. Dla Naszych zawodniczek było to drugie zwycięstwo z rzędu, po tym odniesionym w poprzedniej kolejce z ENEA AZS Poznań 93:51.

Faworytem spotkania na pewno był zespół miejscowych, który w tym sezonie pokonał już drużyny CCC Polkowice, AZS Poznań, i w ostatniej kolejce AZS Gorzów.

Początek spotkania należał do Jasek, które po 2 minutach gry prowadziły 7:2. Na nieco ponad cztery i pół minuty przed zakończeniem tej części meczu akademiczki jednak wygrywały 10:7 po błędach i stratach sosnowiczanek. Wtedy Michaela Stara zdobyła cztery punkty i zrobiło się 11:10 dla Naszych. Kolejne minuty to skuteczna gra gospodyń, które schodziły na przerwę po I kwarcie prowadząc 18:11.

II kwarta rozpoczęła się od punktów Małgorzaty Misiuk. Jednak to koszykarki AZSu po pięciu minutach drugiej kwarty i trafieniu Ugoki wygrywały 28:19. Jaski wzięły się za odrabianie strat i po dwóch “trójkach” kolejno Robyn Parks i Małgorzaty Misiuk, na tablicy wyników było 28:25. Trafienie dołożyła Naketia Swanier i gospodynie miały już tylko jeden punkt przewagi. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 31-28 dla AZS UMCS.

Wynik trzeciej części gry otworzyła Robyn Parks celnym rzutem za trzy punkty. Gospodynie jednak wróciły na prowadzenie po celnych rzutach Ugoki (35:32). Pod koniec czwartej minuty, trzeciej kwarty przy akcji rzutowej koszmarnie wyglądającej kontuzji doznała Małgorzata Misiuk, potrącona podczas wejścia na kosz przez obrończynię doznała poważnej kontuzji kolana i upadając doznała zwichnięcia łokcia. Zawodniczka opuściła parkiet na noszach i natychmiast została przetransportowana do szpitala. W meczu mieliśmy kilku minutową przerwę. M.Dobrowolska zastąpiła M.Misiuk i zdobyła 2 punkty z linii rzutów wolnych.

Po całej tej dramatycznej sytuacji zawodniczki JAS-FBG jeszcze bardziej były zdeterminowane do odrabiania strat i wyszarpania korzystnego wyniku spotkania na swoją korzyść. Dwie i pół minuty przed końcem było 42:39. Skuteczna obrona i dobra zmiana Rozwadowskiej pozwoliły na zwiększenie przewagi do sześciu punktów 48:42 .Równo z syreną trafiła jednak Ugoka i po trzeciej kwarcie było 48:44 dla sosnowiczanek.

IV kwartę lepiej rozpoczęły koszykarki Zagłębia, które po trafieniach N.Swanier, M.Starej i P.Rozwadowskiej miały już dziewięć punktów przewagi (56:47) i kontrolowały grę. Lublinianki zmniejszyły prowadzenie Jasek, ale Zagłębie nie pozwoliło sobie wyrwać wypracowanej przewagi, a rezultat spotkania ustaliła dwoma celnymi rzutami wolnymi R.Parks.

Następne spotkanie ligowe Nasze koszykarki rozegrają ponownie na wyjeździe w najbliższą sobotę 28 października w Gorzowie Wlkp.

 

POBIERZ STATYSTYKI PDF