Lider z Gdyni nie zwalnia tempa

Od początku spotkania lidera BLK z JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec trwała wyrównana gra i żadnej z drużyn nie udało się uzyskać przewagi. Po 5 minutach gry zawodniczki Basketu 90 Gdynia uzyskały prowadzenie siedmioma punktami 14:7. Po przerwie na żądanie Jaski jednak powróciły do gry zdobywając 6 punktów z rzędu i traciły zaledwie jeden punkt do gospodyn. Przez kolejne minuty trwała wyrównana walka i po pierwszych 10 minutach gry, Basket 90 Gdynia prowadził 23:20.

Na początku Il kwarty gospodynie prowadzone przez J.Skerovic narzuciły swój styl gry i po celnych rzutach amerykanek K.Copper, W.Jankowski oraz A.Makurat za 3 i jej trzech celnych rzutach wolnych po faulu przy rzucie – odskoczyły na 30-22. Jaski odpowiedziały skutecznymi akcjami i doprowadziły do 2 punktów różnicy, ale kolejne punkty i popisowe akcje Copper wyprowadziły gospodynie na zdecydowane prowadzenie.

Trzecia kwarta rozpoczela sie od pressingu przyjezdnych, a mimo wyrównanej gry z rezultatem 18:14 w tej kwarcie, gospodynie spokojnie kontrolowały wynik. W czwartej kwarcie sosnowiczanki odrobiły
7 punktów ale ostatecznie uległy gospodyniom 68:85.

Punkty dla JAS-FBG zdobyły Parks 16, Skrba 13, Siksniute 12, Stara 9, Rozwadowska 8, Swanier 5, Packovski 3 i Dobrowolska 2.

BASKET 90 GDYNIA Cooper 24, Jankoska 16, Vitola 12.

Kolejny mecz Jaski rozegrają w sobotę 14.10 w Sosnowcu o godz.17:00 z Ineą Poznań.