Basket 90 Gdynia kolejnym przeciwnikiem JAS FBG Zagłębie Sosnowiec

W najbliższą niedzielę, 8 października Nasze koszykarki rozegrają IV kolejkę BLK, ich przeciwniczkami będzie zespół Basketu 90 Gdynia.

Zespół Basketu 90 w tym sezonie wygrał już trzy spotkania i wraz z zespołem Artego Bydgoszcz przewodzi ligowej tabeli. W III kolejce gdynianki pokonały zespół z Gorzowa 93:75 a najlepszymi zawodniczkami były amerykanki K.Cooper zdobywczyni 28 pkt i W.Jankoska 15 pkt. Siłę Basketu 90 w tym sezonie tworzą oprócz amerykanek, reprezentantka Łotwy – K.Viltola, Litwinka – S.Aleksandravicius oraz rozgrywająca J.Skerovic. Siłę polskiej części składu gdynianki opierają na A.Makurat, A.Kotnis, K.Podgórnej oraz A.Rembiszewskiej.

Sosnowiczanki czeka więc kolejny trudny rywal mający wysokie medalowe aspiracje.
Kolejny mecz na naszej hali zawodniczki JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec rozegrają 14 października w Sosnowcu o godz.17.00, a przeciwnikiem będzie zespół Inea Poznań.

Basket Gdynia