TS Ostrovia Ostrów Wlkp wygrywa w Sosnowcu

Koszykarki JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec przegrały w 2 kolejce sezonu 2017/18 na swojej hali z zespołem TS Ostrovia Ostrów Wlkp – 81:86. Tydzień temu obie drużyny przegrały swoje mecze inauguracyjne, więc przystąpiły do tego starcia bardzo zmotywowane z chęcią odniesienia pierwszego zwycięstwa.

Za Jaskami przemawiał własny parkiet oraz doświadczenie. Ostrowianki zaś wiadomo było, że łatwo skóry nie sprzedadzą i walczyć będą do ostatniej sekundy. Jak się okazało dodały do tego fenomenalną skuteczność z gry. (J.Jones 90% 9/10 oraz B.Lewis 69% 11/16, M.Jasnowska 56 % za 3pkt 5/9). Nasze zawodniczki grały falami po słabszym początku powoli nabierały rytmu i po efektownych akcjach wygrały pierwszą kwartę 24:22 .W drugiej powiększały prowadzenie, niestety proste błędy pozwalały wracać Ostrovii do gry.

Do przerwy JAS-FBG prowadził 8 punktami (44:36). Trzecia kwarta rozpoczęła się wymianą celnych rzutów… i czwartym faulem naszej rozgrywającej – Swanier. Ostrovia wykorzystała sytuację i wygrała kwartę 30:14. Emocje sięgały zenitu w IV kwarcie, kiedy to efektowna pogoń Jasek przyniosła remis po celnych rzutach wolnych N.Swanier. Niestety Ostrowianki wytrzymały presję i bezbłędnie trafiając w końcówce utrzymały zwycięstwo. Punkty dla Jasek zdobyły: Skrba 19, Parks i Misiuk po 14, Stara i Siksniute po 10, Swanier 9, Dobrowolska 3, Packovski 2.

Kolejne mecze nasze zawodniczki rozegrają w Polkowicach (środa) i w Gdyni (niedziela), a na Nasz parkiet powrócimy 14.10.17, w sobotę, o godz.17:00 w meczu przeciwko Inei Poznań.

30.09.2017 Sosnowiec JASFBG Zaglebie Sosnowiec - TS Ostrovia Ostrow Wielkopolski fot. Dominik Gajda
30.09.2017 Sosnowiec JASFBG Zaglebie Sosnowiec – TS Ostrovia Ostrow Wielkopolski
fot. Dominik Gajda