Porażka na inaugurację w Toruniu

Nie udało się naszym koszykarkom sprawić niespodzianki w pierwszej kolejce nowego sezonu Basket Ligi Kobiet.
Na inaugurację Jaski przegrały w Toruniu z tamtejszą Energy 58:77.

Początek spotkania ułożył się bardzo dobrze dla sosnowiczanek, które prowadziły 17:9 po celnych rzutach Robyn Parks i Egle Siksniute. Niestety dwa celne rzuty za trzy punkty E.Tłumak i kontra A.Skobel pozwoliły toruniankom złapać wiatr w żagle. Do przerwy oba zespoły prowadziły wyrównany grę, a przez większą część I połowy Nasze były na prowadzeniu.

Niestety druga połowa była już pod dyktando Energi i zwycięstwo gospodyń było niezagrożone mimo, że czasem wyglądało na to, że Nasze koszykarki łapią rytm i jeszcze wrócą do meczu. U koszykarek JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec zabrakło zgrania i komunikacji co powodowało proste błędy w obronie i ataku.

Serdecznie zapraszamy Naszych kibiców na godz.17:00 w sobotę, 30 września do hali Mosir przy ul.Żeromskiego 9, gdzie Jaski podejmować będą zespół TS Ostrovia Ostrów Wlkp.

Energa Toruń