Reprezentantka Polski wzmacnia JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec!

Zarząd Klubu JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec informuje, że nową zawodniczką Naszego Klubu została Małgorzata Misiuk (26 lat, 184 cm).

Małgorzata to zawodniczka grająca jako silna skrzydłowa, wielokrotna reprezentantka Polski, Mistrzyni Polski w 2016 roku z TS Wisłą Can-Pack Kraków oraz brązowa medalistka ME U20 rozgrywanych w Serbii (2011). Jest wychowanką Gimbasketu Białystok. Od 2007 – 2010 była uczennicą SMS PZKOSZ w Łomiankach. W 2010 została zawodniczką LOTOSU Gdynia, gdzie w gdyńskiej drużynie, grającej jako Centrum Wzgórze Gdynia oraz Riviera Gdynia zdobyła Puchar Polski (2011).

W sezonie 2014/2015 była zawodniczką Energii Toruń gdzie zdobyła wraz z drużyną brązowy medal MP kobiet (PLKK). W latach 2015 – 2017 występowała w Wiśle Can Pack Kraków, gdzie świętowała Mistrzostwo Polski oraz zdobycie srebrnego medalu w rozgrywkach BLK.  Uczestniczyła w rozgrywkach Euroligi Kobiet w latach 2010/2011 oraz 2014 – 2017. Reprezentowała Polskę w ME we wszystkich młodzieżowych kategoriach wiekowych oraz w ME seniorek w 2015 roku.

Dodać należy, że w Polskiej części składu naszej drużyny pozostały skrzydłowa Marta Dobrowolska (czwarty sezon w Jaskach) oraz center Paulina Rozwadowska dla, której będzie to trzeci sezon w Naszym Klubie.

Polski skład zespołu uzupełniają młode wychowanki klubu JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec P. Majda oraz A. Wojtala. Równocześnie informujemy, że z Naszym Klubem po trzech latach gry pożegnała się Paulina Antczak-Szymańska. Popularnemu Antkowi dziękujemy za bardzo dobrą grę w Naszych barwach, wywalczenie historycznego awansu do Ekstraklasy i godne reprezentowanie klubu w rozgrywkach BLK oraz serdecznie życzymy spełnienia marzeń osobistych i sportowych.

W składzie Jasek w tym sezonie zabraknie też Naszych wychowanek P. Kaczor i K. Rutkowskiej wypożyczonych do Płocka i Wodzisławia Śl., którym to życzymy powodzenia na parkietach pierwszoligowych, K.Kosałki oraz K.Piędel (Pruszków). Przypominamy, że w tym sezonie PZKosz oraz BLK podjęła decyzję, iż w czasie meczu na parkiecie obowiązkowo musi przebywać jedna zawodniczka legitymująca się Polskim obywatelstwem.

21222599_1664075220269484_568362060_o