Wysoka Litwinka nową zawodniczką JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec!

Zarząd klubu JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec informuje, że Egle Siksniute została nową zawodniczką Naszego klubu.

Litwinka urodzona w Kłajpedzie w 1991 roku i mierząca 198 cm wzrostu, karierę rozpoczęła w swoim rodzinnym mieście, gdzie w wieku 16 lat zadebiutowała w litewskiej lidze seniorek. W poprzednim sezonie reprezentowała barwy szóstej drużyny ligi węgierskiej – PEAC-Pecs, gdzie zdobywała w lidze oraz EuroCup średnio 8,5 pkt dodając do tego 5 zbiórek.

W sezonie 2015/16 grała w zespole z czeskiego Nymburka zdobywając średnio w lidze czeskiej i EuroCup po 12 pkt i zaliczając 6 zbiórek. Egle Siksniute była reprezentantką Litwy we wszystkich kategoriach młodzieżowych zaliczając ME U16, 18, 20 oraz MŚ U19. Dwukrotnie reprezentowała swój kraj w Finałach ME seniorek 2013 i 2015 oraz w ostatnich kwalifikacjach do ME 2017. Ze swoimi drużynami wygrała mistrzostwo Litwy oraz Puchar Litwy(Utena) i Czech.

Podkoszowa – E.Siksniute jest trzecią zagraniczną zawodniczką JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec, wcześniej kontrakty podpisały rozgrywająca N.Swanier oraz skrzydłowa M.Stara. Pierwszy mecz BLK Nasza drużyna rozegra 23 września w Toruniu. Natomiast we własnej hali popularne Jaski wystąpią 30 września, a rywalem Naszych koszykarek w II kolejce będzie Ostrovia Ostrów Wlkp.

2473036_xK2LdS