Stará Michaela nową zawodniczką JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec

Zarząd Klubu Sportowego JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec informuje, że nową zawodniczką Naszego Klubu została Czeszka – Michaela Stará. Zawodniczka ma 27 lat, mierzy 175 cm wzrostu i występuje na pozycji rzucającej oraz rozgrywającej. Swoją ligową przygodę z koszykówką rozpoczynała w Strakonicach.

Większość swojej kariery spędziła jednak w zespole Sokoła Hradec Kralowe, gdzie osiągnęła trzy razy półfinał ligi Czeskiej (2013, 2014, 2016). W ubiegłym sezonie po raz pierwszy zagrała poza granicami swojego kraju, reprezentując grecki Niki Lefkadas, gdzie zdobywała średnio 11 punktów na mecz.

Misa była także reprezentantką Czech w kategorii U16, gdzie zdobyła srebrny medal ME(2006) oraz U19 na MŚ w Tajlandii (2009). Michaela Stará jest drugą zagraniczną zawodniczką w Naszej drużynie po Naketii Swanier, dla której będzie to trzeci sezon w barwach JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec.

Michaela Stará z Hradce Králové ČBF / Václav Mudra
Michaela Stará z Hradce Králové
ČBF / Václav Mudra