Krakowska porażka z mistrzem

W XX kolejce spotkań Nasze koszykarki rozegrały mecz w Krakowie z aktualnym Mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski zespołem Wisły Can Pack, po dobrym spotkaniu uległy faworytkom 66-97.


Zespół Wisły CAN- PACK  przystąpił do spotkania w swoim najsilniejszym składzie opromieniony awansem do 1/4 rozgrywek Euro Cup.
Pierwsze punkty spotkania z pod kosza zdobyła E.Kobryń pokazując siłę Wisły w tym elemencie ,w następnej akcji trzy punkty zdobyła M.Simmons przypominając o możliwościach rzutowych graczy obwodu.. . 9-2,18-7,24-12 dla TS Wisła Kraków . W ostatniej minucie I kwarty punkty zdobyły Antczak i Swanier ustalając wynik  kwarty na  24-16 dla miejscowych.


II kwarta rozpoczęła się podobnie od punktów wysokiej amerykanki Gidden i trzech punktów hiszpanki Yugeravide, przewaga Wisły rosła z akcji na akcję by w 14 minucie osiągnąć różnicę 20 punktów. W tym momencie kolejną przerwę na żądanie wykorzystał trener przyjezdnych i 8 kolejnych punktów zdobyły Jaski  , które zmniejszyły przewagę Wisły do 12 punktów a w 18 minucie do 8 wygrywając ten fragment meczu 14-2. Tę kwartę jednak wygrywa Wisła 26-20 i do przerwy wynik 50-36 dla Wisły.


W połowie III kwarty 22 punkty prowadzenia Wisły. Jaski dzielnie walczą ale wszystkie argumenty są po stronie Mistrzyń. Po III kwartach prowadzenie Wisły zwiększyło się o kolejne 3 punkty. IV kwarta to już zdecydowana dominacja Wisły a na parkiecie pojawiają się wszystkie Nasze zawodniczki rezerwowe zawodniczki z najmłodszą A.Wojtalą , która dzielnie rozgrywała piłkę zastępując N.Swanier.


To kolejny dobry występ koszykarek JAS-FBG ZAGŁĘBIE Sosnowiec przeciwko zespołom walczącym o prymat w lidze, ale możliwości wystarczyło na 30 minut. Jeden parametr pokazuję przewagę i różnicę pomiędzy  zespołami: punkty zmienników  49-11 dla Wisły Kraków.
Najskuteczniejsze w zespole JAS-FBG były N.Swanier 18 punktów 6 asyst i 7 zbiórek, A.Frost 17 pkt, P.Rozwadowska 10 punktów i 8 zbiórek oraz M.King 8, P.Antczak 6,P.Kaczor 3,K.Rutkowska 2.

Ostatni mecz ligowy tego sezonu we własnej hali Nasze koszykarki rozegrają 5 marca (niedziela) o godz.17.00 a przeciwnikiem będzie zespół Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Pełne statystyki meczowe 

WISŁA CAN-PACK KRAKÓW