Porażka z wicemistrzem

W XIX kolejce koszykarki KS JAS FBG ZAGŁĘBIE Sosnowiec podejmowały vice mistrzynie Polski zespół ARTEGO Bydgoszcz . Kibice przybyli na to spotkanie byli świadkami bardzo dobrego koszykarskiego spotkania , gdzie Nasze koszykarki walczyły dzielnie z faworyzowaną ekipą trenera T.Herkta ostatecznie ulegając 62-71.
Drużyna gości przybyła do Sosnowca w ośmio osobowym składzie bowiem młode rezerwowe koszykarki Artego w tym czasie uczestniczyły w Finale rozgrywek U 22.
Tak więc Jaski czekało nie lada wyzwanie  M.Reid ,D.Stallworth ,B. Mosbey, E.Międzik , K.Suknarowska,M.Koc ,E.Roney to zawodniczki ,których kibicom nie trzeba przedstawiać .


Jednakże mecz rozpoczął się od świetnej defensywy Jasek i czterech punktów A.Frost pierwsze punkty dla przyjezdnych zdobyła Stallworth jednakże to JAS FBG ZAGŁĘBIE prowadziło 8-2, 11-4, 14-9. Bydgoszczanki wyszły na prowadzenie w 7 minucie spotkania 15-14 ,by zakończyć tą kwartę prowadzeniem siedmioma punktami 25-18.
II kwarta to bardzo dobra gra Jasek i po 4,5 minutach gry na tablicy wyników mamy remis 29-29 po celnym rzucie za 3 punkty M.Dobrowolskiej i kolejnej asyście Swanier.
Kolejne akcje to kosz za kosz. Na dwie minuty  przed końcem II kwarty po rzucie M.King Nasze zawodniczki wychodzą na prowadzenie 35-33.
Szybko odpowiada Międzik i Mosby ale to na 36 sekund przed końcem kwarty celnie za 3 rzuca P.Kaczor i prowadzimy 38-36 .Ostatnia akcja należy do Artego i równo z syreną trafia Roney , Artego wygrywa pierwszą połowę jednym punktem.


III kwarta to dominacja vice mistrzyń Polski i wygrana kwarta 20-9. Wydawało się ,że pewne wysokiego zwycięstwa przyjezdne spokojnie dograją do końca spotkania …
IV kwarta znowu Nasze grają bardzo dobrze ,walczą i na 2 minuty przed końcem zmniejszają prowadzenie Artego do 11 punktów,ale doświadczone zawodniczki Artego tracą kolejne 2 punkty ze swojej przewagi w końcówce i choć kwartę wygrywają Jaski 15-12 to całe spotkanie wygrywa zespół z Bydgoszczy 71-62.
Punkty dla JAS FBG ZAGŁĘBIE :  King 20 punktów i 8 zbiórek , Swanier  19 pkt 9 asyst i 6 zbiórek,Frost 11 punktów, Dobrowolska 6 , Kaczor 3 ,Antczak 3,Rozwadowska.


Nasze zawodniczki  kolejny mecz rozegrają z Mistrzem Polski Wisłą CAN PACK w Krakowie .
Mecz w najbliższą niedzielę w Hali Wisły Kraków przy ul.Reymonta o godz.16.00

Pełne statystyki meczowe

Artego Bydgoszcz