Porażka w Gorzowie

W ostatniej kolejce spotkań BLK Nasze koszykarki udały się do Gorzowa Wlkp. gdzie zmierzyły się z trzecia drużyną ligowej tabeli .
Zespół z Gorzowa w tym sezonie miał bilans 12 zwycięstw i pięciu porażek (jedną z nich poniósł w Sosnowcu) .Jednakże jest jedynym zespołem ,który do tej pory nie przegrał meczu na własnym parkiecie !!! . Tym razem tradycji stało się za dość i gospodynie po bardzo dobrym spotkaniu z obu stron odniosły zwycięstwo 86-63.

Koszykarki z Gorzowa wzmocnione A.Pawlak i obecnością S.Talbott, która w zeszłym tygodniu podpisała kontrakt w WNBA chciały zrewanżować się za porażkę w Sosnowcu . Jaski natomiast w innym zestawieniu liczyły na dobry występ, zdając sobie sprawę, że będzie to trudny mecz , w którym nie obędzie się bez ostrych starć, kontaktowej siłowej obrony ze strony miejscowych.

Tak właśnie przebiegał sam mecz ,Nasze koszykarki dzielnie walczyły choć okupiły to kontuzjami A.Frost ,P.Antczak .
W pierwszej połowie zdecydowana przewaga miejscowych i wydawało się ,że tylko rozmiary zwycięstwa miejscowych są niewiadomą…
Nasze koszykarki po przerwie wyszły na III kwartę i rozpoczęły ją od mocnego uderzenia 5-0  przewaga miejscowych zmalała do 13 pkt , i utrzymywała się w granicach 14-13 pkt JASKI wygrały tą kwartę 17-12 .

8 minut przed końcem spotkania po celnej trójce M.Dobrowolskiej przewaga Gorzowianek zmalała do 12 punktów, a w 36 minucie do 11 punktów . W końcówce Nasze ryzykowały chcąc jak najszybciej zniwelować niekorzystny wynik co pozwoliło miejscowym na powiększenie przewagi i zdobywanie łatwych punktów. Druga połowa 32-27 dla gorzowianek .

Punkty dla JAS FBG ZAGŁĘBIE Sosnowiec: 17 N.Swanier , 16 M.Dobrowolska (3×3) ,15 M.King ,5 A.Frost i po 4 P.Rozwadowska i P.Antczak, 2 P.Kaczor.

23 punkty zdobyła najskuteczniejsza zawodniczka BLK – C.Hurt i N.Seekamp17 oraz K. Dźwigalska 12.
Kolejny mecz nasze zawodniczki rozegrają w sobotę 18 lutego o godz.17 w hali na Żeromskiego 9 a przeciwnikiem będzie Vice-mistrz Polski zespół Artego Bydgoszcz.

Zapraszamy!
Wstęp wolny!