Rewanż nieudany

W ostatnią sobotę koszykarki JAS FBG ZAGŁĘBIE Sosnowiec uległy zespołowi MKK PGE Siedlce 77-88, tak więc nie udał się rewanż Naszym koszykarkom za porażkę poniesioną w I rundzie rozgrywek .
W I połowie byliśmy świadkami wyrównanego spotkania, żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć znaczącej przewagi.

Twarda obrona, dużo nie celnych rzutów ze strony JAS- a, parę szybkich ataków z obu stron i trochę zbyt łatwych punktów przyjezdnych dały jednopunktowe prowadzenie MKK 38-37.

III kwarta to bardzo dobra gra zespołu MKK PGE ,świetna skuteczność w ataku i uzyskanie 11 punktów przewagi po trzech kwartach przez przyjezdne w trudnej sytuacji postawiło miejscowe.

IV kwarta to pogoń Jasek  za rywalkami ale zwycięstwo w tej odsłonie tylko 1 punktem pozwoliło zmniejszyć rozmiary porażki .

Zespół z Siedlec wykorzystał przewagę fizyczną pod koszem dodając do tego rzadko spotykaną skuteczność 49 % za 2 punkty i 55 % za 3 punkty.

Do najlepszych zawodniczek przyjezdnych należały wysokie Oksana Mollowa 21 punktów,

K. Poboży 18, M. Parysek 14 oraz rozgrywająca K. Trzeciak 13 i skrzydłowa R. Schmidt 12 .

Zespół z Siedlec tworzą zawodniczki, które stanowią dzisiaj o reprezentacji Polski seniorek i biorą udział w projekcie olimpijskim PZKosz TOKIO 2020. Brały też udział w ubiegłorocznych eliminacjach do ME seniorek .

W Naszym zespole najlepiej zaprezentowały się trzy zawodniczki obwodowe N. Swanier 30 punktów i 6 asyst , A. Frost 25 (4×3) i M. Dobrowolska 11 (2×3).

W ligowej tabeli Jaski zajmują IX miejsce z sześcioma zwycięstwami .

Nasze zawodniczki kolejny mecz ligowy rozegrają w najbliższą sobotę w Gorzowie Wlkp.

MKS Siedlce