1KS Ślęza Wrocław za silna dla JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec

W ostatniej XI kolejce pierwszej rundy sezonu zasadniczego Jaski podejmowały vice lidera tabeli i ubiegłorocznego brązowego medalistę rozgrywek .
Bilans obu drużyn oraz miejsca zajmowane obecnie w ligowej tabeli jasno wskazywały faworyta tego spotkania.

W Sosnowcu nie było niespodzianki ,wyraźne i zdecydowane zwycięstwo odniósł zespół z Wrocławia pokonując gospodynie 86-40.

Nasze zawodniczki nie chciały łatwo sprzedać skóry vice liderowi i początek spotkania  wskazywał, że może być ciekawie … jednakże w 4 minucie spotkania boisko z powodu kontuzji opuściła liderka Naszego zespołu , rozgrywająca N.Swanier. Popularna Kisza  doznała  urazu ,który wykluczył ją z dalszej gry co wyraźnie podcięło skrzydła miejscowym . Cały plan gry runął i od tego momentu Ślęza zaczęła dominować cały czas powiększać przewagę.
Do tego w II kwarcie kontuzji kolana w zderzeniu z przeciwniczką doznała P.Antczak … .

17 punktów zdobyła w swoim debiucie Amanda Frost nowa amerykana w zespole JAS FBG Zagłębie .
Rywalizacja z zespołem pretendującym do medalu tym razem okazała się nie lada wyzwaniem.. i zakończyła się wyraźną porażką.

Jednakże patrząc przez pryzmat całej pierwszej rundy to musimy być zadowoleni . Mamy cztery zwycięstwa na swoim koncie i zajmujemy VIII miejsce w ligowej tabeli.
Za duży sukces należy uznać zwycięstwo w Gdyni i pokonanie po fantastycznym meczu w Sosnowcu rewelacji tej części sezonu  zajmującego III miejsce w tabeli zespołu z Gorzowa Wlkp.

W najbliższą sobotę początek rundy rewanżowej do Sosnowca przyjeżdża zespół Basketu Gdynia wzmocniony dwoma zawodniczkami z WNBA .
Początek spotkania o godz.17.00 w hali Mosir przy ul.Żeromskiego 9 .
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny .

15420959_1382886998428104_6812201125379562533_n