Nowa Amerykanka w JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec

Zarząd Klubu JAS FBG Zagłębie Sosnowiec informuje, że nową zawodniczką naszego klubu została amerykanka AMANDA FROST.
Amanda urodziła się 21.03.1991 w Californii i ma 174 cm wzrostu.

Jest zawodniczką grającą na pozycji rzucającego skrzydłowego. W 2014 roku ukończyła uniwersytet NORTHERN ARIZONA, gdzie była najlepszym strzelcem zespołu.
W sezonie 2013-2014 była w pierwszej 10 najlepszych strzelców NCAA diwizji I z dorobkiem 22 punktów na mecz.

Karierę poza USA rozpoczęła od gry w Egipcie (Kair). Następnie grała w Rumunii w zespole Phoenix Galati  zdobywając średnio 15 punktów na mecz (sez.2015-16).
Amanda Frost ma zastąpić Olenę Samburską , która ze względu na poważną chorobę musiała opuścić Nasz Klub .

Mamy nadzieję ,że Amanda spełni pokładane w niej nadzieje ,potwierdzi swój potencjał snajperski i z pozytywnym skutkiem zastąpi Olenę na pozycji dwójki .
Serdecznie zapraszamy na mecz z 1KS ŚLĘZA Wrocław ,który odbędzie się w najbliższą sobotę w Hali MOSIR Sosnowiec o godz.17.00