Z Lublina na tarczy

W ubiegły czwartek  koszykarki JAS FBG ZAGŁĘBIE Sosnowiec rozegrały awansem mecz X kolejki w Lublinie,gdzie zmierzyły się z tamtejszym AZS em  UMCS PSZCZÓŁKI POLSKI-CUKIER.

Był to kolejny trudny mecz JASEK , bowiem AZS należy do czołowych zespołów BLK i jako jedyny w tym sezonie wygrał z mistrzem Polski WISŁĄ CAN PACK KRAKÓW .

W ubiegłym sezonie AZS zdobył Puchar Polski co było największym sukcesem lublinianek w ich historii gry na parkietach ekstraklasy i reprezentują Polskę w pucharze EEBWL.

Sam mecz rozpoczął się od prowadzenia Naszych koszykarek ale kolejne nie wykorzystane sytuacje szybko się zemściły. Rywalki  powoli zdobywały przewagę .

Nasze koszykarki starały się dotrzymywać kroku ale siła i potencjał zespołu z Lublina był zbyt duży.

Po pierwszej kwarcie prowadzenie miejscowych 21-12.
W połowie II kwarty na tablicy wyników przewaga AZS wynosiła 6 punktów … by na 3 minuty przed końcem wynosić już 13 punktów a po II kwarcie 18 punktów 21-43.

III kwarta na remis po 12 . IV kwarta rozpoczęła się od 3 punktów P.Kaczor , 2 N.Swanier i 1 K.Piędel ale AZS  kontrolował wynik , ostatnie 2 minuty to popis Swanier ,która zdobyła  6 punktów z rzędu zaliczając to tego  dwa przechwyty .

Drugą połowę Jaski wygrały 31-27 ale cały mecz dla  Lublinianek, które wygrały ostatecznie  68-54.
Punkty dla Lublina zdobyły Ugoka 12, Boyd 16, Madgen 11 i Doroboguzowa 12( 4×3 ), Owczarzak 8 ,Jujka 4, Tomiałowicz -Szycka 5.
Najskuteczniejsza w JAS FBG była Swanier 14, Middleton 11, Rozwadowska 10, Michael 9, Kaczor 5, Dobrowolska 3.
Najbliższy mecz Nasze koszykarki rozegrają w sobotę 10 grudnia o godz.17.00 na hali Mosiru W Sosnowcu a przeciwnikiem JASEK będzie Ślęza Wrocław.

AZS UMCS Lublin